Життя садочку
Свята
Сторінка медсестри
Медсестра ЗДО №35
Дементенко Людмила Іванівна

Кваліфікаційна категорія: «спеціаліст вищої категорії»

ЧОТИРИТИЖНЕВЕ МЕНЮ ЗДО №35 "МАЛЬВА" НА ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД 2024р.

Як допомогти дитині пережити

період адаптації

1. В перші дні перебування в дитячому садку залишайте дитину на 2-3 години, поступово збільшуючи час знаходження в дитсадку. Не запізнюйтесь, хоча б у перші дні забирайте дитину вчасно.
2. Не поспішайте відразу забрати дитину додому. Побудьте з дитиною на ігровому майданчику, разом подивіться, як гуляють діти, чим займаються, як спілкуються один з одним та вихователем.
3. Відводячи малюка до дитячого садка, дайте йому улюблену іграшку, сказавши при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, візьми і притисни її до себе. І я відразу про тебе подумаю».
Ілюзія керування батьками дуже важлива для малюка. Вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію. Нехай іграшка ходить із дитиною кожен день і знайомиться з іншими, розпитуйте, що з іграшкою сталося в дитячому садку. Хто з нею дружить, хто ображав, чи не було їй сумно. Таким чином ви багато дізнаєтеся про те, як ваша дитина звикає до садочка.
4. Пограйтесь з дитиною домашніми іграшками в дитячий садок, де якась з них буде самою дитиною. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів
і вирішіть проблеми дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.
5. Не хвилюйтесь і не показуйте своє хвилювання дитині. Не забувайте надавати дитині емоційну підтримку і показувати значимість для вас її нового статусу.
6. Утримуйтесь від шумних масових вистав, аби зменшити емоційне навантаження.
7. Частіше говоріть дитині про свої почуття і проявляйте їх.
8. Завжди знаходьте час вислухати, що непокоїть вашу дитину, які у неї труднощі, чого вона досягла.
9. Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім'ї та оптимальний режим дня.
10. Оберігайте нервову систему дитини!
11. Повідомте вихователів про особливі звички дитини, що вона любить, що ні, які має захоплення.
12. Придумайте ритуал «прощання» й зустрічайте дитину з посмішкою.
13. Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає.
14. Ніколи не з’ясовуйте відносин з вихователем (щоб не трапилось!) у присутності дитини.
15. Відвідувати дитячий садок дитині треба лише здоровою.
16. Найголовніше — почувайтеся компетентними батьками, тобто вірте, що з будь-якою складною ситуацією можна справитись, якщо її вирішувати, а не відкладати!
Правила особистої гігієни

Профілактика ГРВІ

та грипу серед дітей:

ГРВІ разом з грипом становлять близько 70% від усіх захворювань у неповнолітніх. Особливо схильні до цих захворювань діти, які відвідують дитячі дошкільні установи і школи. В осінньо-зимово-весняний період на простудні захворювання хворіють приблизно 80% дітей.
На жаль, якогось універсального засобу захисту від усіх вірусних інфекцій не існує, адже викликати ГРВІ здатні понад 300 видів вірусів. Але зменшити ризик виникнення захворювання можна.
Насамперед цьому сприяють профілактика зараження і зміцнення організму дитини. Таким чином можна підвищити опірність організму дитини до інфекції.
На сьогодні існують два види профілактики: експозиційна, тобто запобігання контактів дитини з джерелами вірусів, і диспозиційна – включає методи підвищення опірності дитячого організму.

Експозиційна профілактика:
  • Як відомо, основним джерелом зараження є людина. Чим більша кількість людей, з якими контактує дитина, тим більша ймовірність інфікування. Такий небезпечний для дитини контакт може відбутися у дитячому садку або школі, у місцях великого скупчення людей.
  • Отож у період сезонного підвищення захворюваності або в період епідемії грипу бажано скоротити до мінімуму контакти дитини з сторонніми людьми.
  • Також варто створити перешкоди на шляхах передачі вірусної інфекції, тобто вплив на сам механізм зараження. Основним шляхом поширення респіраторних вірусних інфекцій є повітряно-крапельний шлях. Багато батьків не раз чули про захисну роль марлевих або сучасних одноразових масок. Однак слід розуміти, що з огляду на розміри вірусу маска не може «не пропускати» вірус.
  • Все ж, відмовлятися від використання масок не слід. Але надягати її потрібно не здоровим, а хворим! Маска затримає віруси в крапельках слизу при кашлі та чханні хворого і зменшить потрапляння вірусу на навколишні предмети і людей. Однак маску потрібно змінювати кожні 4 години. В іншому випадку вона стане резервуаром скупчення вірусів.
  • Відомо, що віруси протягом багатьох годин і навіть діб зберігають свою інфікуючи здатність
  • в умовах теплого, сухого, нерухомого повітря. Тільки при регулярному провітрюванні і зволоженні повітря в приміщенні ризик інфікування значно знижується. Тому слід проводити провітрювання дитячої кімнати по 15 хвилин до 5 разів на добу, і наскрізне провітрювання один раз в день.
  • Не менш ефективним способом профілактики вірусних інфекцій є застосування сольових розчинів у вигляді промивання носа. Вони зменшують концентрацію вірусів в носоглотці.
Для цього необхідно регулярно закапувати їх в ніс і полоскати сольовим розчином горло. Особливо важливо це проводити при реальній загрозі зараження.

Диспозиційна профілактика:
До неї належать:
  • Повноцінне харчування; дотримання режиму дня; загартовування; заняття фізкультурою
  • і спортом; вітамінотерапія.
  • Щодо повноцінного харчування, то воно повинне за своїм складом відповідати віку дитини, містити необхідні мікроелементи і вітаміни. У раціон харчування дітей слід включати обов’язково кисломолочні продукти, які сприяють нормалізації мікрофлори кишківника
  • Підвищити стійкість дитячого організму до інфекції можна за допомогою загартовування. Однак ефективним цей спосіб буде за умови дотримання низки правил: проводити регулярно в будь-який час року; час загартовування слід поступово збільшувати; проводити з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей дитини; тривалість процедури не повинна бути більше за 20 хвилин; процедури повинні викликати у дітей позитивні емоції.
  • Для профілактики вірусних інфекцій потрібні вітаміни. У зимово-весняний період нестача вітамінів в продуктах харчування заповнюється прийомом вітамінних комплексів.
  • При попаданні вірусу в організм тільки стан імунної системи визначає, чи зможе малюк не захворіти. Підвищити стійкість організму до потрапляння в нього вірусів можна і потрібно. Цього можна домогтися шляхом активації місцевого імунітету та вакцинації.
  • Найбільш ефективним і важливим є нормальний місцевий імунітет, тобто самозахист слизових оболонок дихальних шляхів за допомогою спеціальних речовин (імуноглобулінів, лізоциму і ін.). Це можливо, якщо слизові оболонки не пересихають, і збережений нормальний склад слини, виділень з носа та харкотиння. Щоб місцевий імунітет «працював», необхідно: забезпечити підтримання оптимальної температури і вологості в приміщенні; одягати дитину на прогулянку відповідно до погодних умов, не допускаючи перегрівання; забезпечити наявність напоїв дитині після активних ігор або занять спортом, щоб не було пересихання в роті; при відсутності зволожувачів повітря слід зволожувати слизові оболонки зіву і носа сольовими розчинами.
ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА
YouTube каналу ЗДО № 35 "Мальва"
https://www.youtube.com/channel/
UCZJawjs6894Z7vAnLQh17_Q
Made on
Tilda